O nás

Mám rada detské knihy. Píšem detské knihy a o detských knihách a čítaní sa rozprávam s deťmi. Lenže navštíviť všetky deti na všetkých školách, to je takmer rozprávková úloha. A preto si hovorím – prečo nevytvoriť festival detskej knihy? Cínový vojačik je tu pre všetkých, malých i veľkých čitateľov a priaznivcov literatúry pre deti a mládež. Na našom webe nájdete skvelé workshopy a rozhovory so skvelými ľuďmi, ktorí sa detskej literatúre venujú. Ilustrátori, spisovatelia, vydavatelia, knihovníci a mnohí ďalší, vkladajú svoje úsilie, talent a čas tvorbe kníh pre deti a ich popularizácii. Zaujímavé nie sú len ich výtvory, ale aj oni sami. Pretože nám dovolia pootvoriť dvere do vzrušujúceho a trocha tajomného prostredia rozprávok a všakovakých príbehov.

Webová stránka Cínový vojačik sa tak má stať platformou pre diskusie, besedy, workshopy, prednášky, ale aj rozhovory s tvorcami detskej knihy, či ďalšími ľuďmi, ktorí sa podieľajú na popularizácii čítania a rozvoja literatúry pre deti. Okrem iného chceme deťom priniesť jedinečný kontakt s autormi, ktorý môže suplovať nedostatok živých besied so spisovateľmi a ilustrátormi, ktorý pandémia priniesla.

Literatúra pre deti nedostáva v médiách taký priestor, aký by si zaslúžila. S detskou knihou sa stretávame v kníhkupectvách, máme ju položenú doma na poličke, alebo pri nočnom stolíku a je súčasťou detstva. Kto však stojí za jej vznikom? Ako spisovatelia pracujú, čo poháňa motor ich fantázie? A akí sú vlastne ilustrátori? Web Cínový vojačik, ktorý je vlastne online alternatívou živého festivalu, má za cieľ zábavnou, priateľskou a interaktívnou formou predstaviť deťom detskú knihu a nahliadnuť hlbšie pod povrch jej vzniku.


Projekt Cínový vojačik vznikol v spolupráci s vydavateľstvom Real Music House v roku 2021.

Z verejných zdrojov podporil fond na podporu umenia.